Wednesday, October 24, 2012

Szlakiem czekolady


Dziś, jako wielka miłośniczka czekolady, postanowiłam zrobić dla Was czekoladowy przewodnik po Krakowie :) Miejsca, które opisałam poniżej sama odwiedziłam przynajmniej raz i każde z nich czymś mnie ujęło.

Karmello

Adres: Plac Wszystkich Św. 11, Floriańska 38

W Karmello można kupić praktycznie wszystko. Czekoladki na wagę, owoce w czekoladzie, trufle, czekoladowe dropsy, oraz czekoladę w tabliczkach na wagę w różnych kolorach i z różnymi dodatkami. Można samemu skomponować pudełko czekoladek, a wierzcie mi, jest w czym wybierać. Można również napić się gorącej czekolady- jest gęsta i pyszna, jeśli tylko ktoś lubi te nieco mniej słodkie. Poza tym dostępne tam są także kawy i smoothies. W Karmello ceny są bardzo korzystne jak na takie pyszności. Zdecydowanie polecam, czekoladki z Karmello to mój ulubiony sposób na zły dzień :)

Chocoffee

Adres: Wiślna 8

Przede wszystkim- przepyszna czekolada do picia. W różnych smakach i wariantach. Jest gęsta, czyli taka jaką lubię. Piłam tam też kiedyś koktajl i pamiętam, że również był smaczny. Można tam też zjeść ciasto i wypić kawę. Wnętrze lokalu jest przyjemne, posiada dwa pomieszczenia.Nowa Prowincja

Adres: Bracka 3-5

Parę notek wcześniej ktoś polecił mi czekoladę w tym lokalu. Okazało się, że mojej przyjaciółce również ją polecano, więc postanowiłyśmy się wybrać. Dostałam małą filiżankę, pełną bardzo gęstej czekolady. Była tak słodka, że pomimo, że filiżanka była niewielka, nie dałam rady wypić całej. Jedynym minusem jest dla mnie zbyt eklektyczne wnętrze. Wręcz zabałaganione. Jestem estetką i mnie po prostu nieprzyjemnie się tam siedziało. Niemal na pewno tam wrócę dla tej czekolady, ale wtedy siądę na zewnątrz ;)Lwowska Manufaktura Czekolady

Adres: Szewska 7

Z tego miejsca jeszcze nie próbowałam żadnego wyrobu. Więc dlaczego je polecam? W Manufakturze można zobaczyć mnóstwo rzeźb z czekolady w najróżniejszym kształcie. Wejścia strzeże duży, zrobiony z czekolady pies, a przez szybę możemy obserwować na żywo, jak są tworzone te czekoladowe cuda :)


Wszystkie zdjęcia oprócz tych Nowej Prowincji nie należą do mnie. Pochodzą z fanpage'ów lub znalazłam je w google. :)Wprowadziłam również na blogu kategorie- uznałam, że tak będzie można łatwiej go przeglądać, szczególnie, że tematyka na nim jest dosyć zróżnicowana.

1 comment:

  1. blond-secrets.blogspot.com ~ dodasz do obserwowanych? z góry dzięki! ;)

    fajny blog, więc też dodaję do obserwowanych ;))

    ReplyDelete